מילקי שלוק אייס קפה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

חדש משטראוס: מילקי שלוק אייס קפה לשקשוק

חברת שטראוס משיקה לקראת הקיץ מהדורה קלילה של המותג האהוב עם מילקי שלוק אייס קפה לשקשוק וגליליות וופל פריכות בציפוי שוקולד חלב
שיתוף

תוכן עניינים

כשלושה חודשים חלפו מאז פרץ משבר הסלמונלה והורדת מוצרי השוקולד של שטראוס-עלית מהמדפים והמפעלים הנגועים עדיין לא שבו לפעילות.

בשבועות האחרונים החלה שטראוס להחזיר חלק ממוצרי הדגל ומוצרים חדשים שיוצרו במפעלים אחרים אל רשתות השיווק, בין השאר את המותג רבע לשבע בטעמים חדשים כמו מרשמלו וסינבון.

עוד טעימה: מילקי snack עם קרם אגוזי לוז
מילקי קראנצ'י קייק

כעת משיקה שטראוס לראשונה מוצר חדש תחת המותג הפופולרי – מילקי שלוק אייס קפה, זאת לאחר שמאז פרוץ המשבר מדף המילקי נשאר דל יחסית בהיצע, בעיקר עם טעמים קלאסיים "רגילים".

מילקי שלוק אייס קפה
מילקי שלוק אייס קפה (צילום: מערכת לזלול)

מילקי שלוק הושק למעשה לראשונה כבר בשנת 2015, אז שווק במארז הכולל שישה גביעי מילקי בתוספת 6 גליליות שוקולד לשתייה בשלוק. כעת מחזירה שטראוס את המוצר לקראת הקיץ והפעם עם מילקי בטעם אייס קפה שהושק אף הוא בנפרד בשנת 2019.

מילקי שלוק בטעם אייס קפה של שטראוס
מילקי שלוק בטעם אייס קפה של שטראוס (צילום: מערכת לזלול)

מילקי שלוק אייס קפה לשקשוק נמכר ברשתות השיווק במארז של 2 מעדנים בשילוב פודינג בטעם אייס קפה והקצפת של מילקי ו-2 גליליות וופל בציפוי שוקולד חלב. את המילקי מומלץ לשקשק היטב לפני הפתיחה ולהשתמש בגלילית הוופל בתור קשית שתייה להשלמת החוויה הקיצית.

מילקי שלוק אייס קפה – מה חשבנו?

.
מילקי שלוק אייס קפה עושה עבודה טובה כמהדורה קיצית. החוויה בכללותה אכן משדרת קלילות והגביעים הסגולים והאטומים שצריך לשקשק יחד עם לגימת המילקי המעורבב באמצעות גלילית הוופל יוצרים משחקיות נחמדה.

מילקי אייס קפה לשקשוק וגליליות וופל
מילקי אייס קפה לשקשוק וגליליות וופל (צילום: מערכת לזלול)

המילקי עצמו מספק למדי עם טעמים מודגשים וקלאסיים של קפה והמרקם לאחר השקשוק אוורירי וקרמי. גם גליליות הוופל עושות את העבודה, גם במבחן הפונקציונליות של שתיית המילקי וגם עומדות בפני עצמן עם עלי וופל דקים ופריכים וציפוי שוקולד חלב כיפי.

גם את הקמפיין למילקי שלוק ממשיכים להוביל הפרזנטורים של מילקי, סטטיק ובן אל תבורי.

ניתן להשיג את מילקי שלוק אייס קפה בכל רשתות השיווק | כ-10 שקלים למארז של 2 מעדני מילקי ו-2 גליליות וופל שוקולד

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס