רבע לשבע טבעוני בטעמי מרשמלו וסינמון רול
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

חדש מעלית: רבע לשבע טבעוני בטעמי מרשמלו וסינמון רול

עלית מחזירה למדפים לראשונה מאז משבר הסלמונלה את המותג האהוב במהדורה חדשה - רבע לשבע טבעוני בטעמי מרשמלו וסינמון רול, שניהם ללא חלב
שיתוף

תוכן עניינים

רבים ממי שנחשפו לראשונה לפרסום של עלית שטראוס אודות הטעמים החדשים של המותג רבע לשבע, היו בטוחים שמדובר בפוטושופ ובמתיחה תמוהה אך מתברר כי רבע לשבע סינמון רול עם קרם קינמון ורבע לשבע מרשמלו הם מוצרים אמיתיים לחלוטין וכן, גם קצת מוזרים.

בכדי להתגבר על המחסור בשוקולד מאז פרוץ משבר הסלמונלה, יצרו בשטראוס את המהדורה החדשה של רבע לשבע שלראשונה אינה כוללת שוקולד כלל. הטעמים החדשים מהווים ניסיון ראשון של שטראוס-עלית להחיות את מותג הוופלים המגולגלים שנעלם מן המדפים באפריל יחד עם שאר מוצרי השוקולד של החברה.

לכאורה, המרוויחים המידיים מן המהלך הם טבעונים, שזוכים לרבע לשבע טבעוני למהדרין אך הבחירה בטעמים לא שגרתיים על גבול הביזאריים גרמה לנו להרים גבה ולחשוש מעט מהסיבה שהובילה לבחירה המאוד נישתית בקינמון ומרשמלו.

בסופו של דבר, רבע לשבע החדש הוא גרסא מינימליסטית של הדבר האמיתי ללא ציפוי או מילוי שוקולד חלב, לבן או מריר, כך שמי שמחפש את החוויה הקלאסית של רבע לשעה, עלול להתאכזב.

רבע לשבע מרשמלו של עלית
רבע לשבע מרשמלו של עלית (צילום: מערכת האתר)

למרות זאת, יש משהו מענג קונספטואלית בגלילי וופל נוסח רבע לשבע או רולעדין. שכבות שכבות של עלי וופל דקיקים ופריכים שמגולגלים סביב עצמם, כאילו קוראים לך לקלף אותם אט אט ולהתענג על כל פיסת וופל עד שמגיע המילוי. נגיסה חסרת התחשבות רנדומלית מרגישה אקט אלים כמעט.

עוד טעימה: ריסז קאפס ללא חלב – עכשיו על המדפים

רבע לשבע טבעוני – הקינמון כיפי המרשמלו ביזארי

אז איפה היינו? כן. הוופל של רבע לשבע הוא כיפי, פריך ועדין. בנוגע למילויים, אל הטעימה של רבע לשבע מרשמלו הגענו עם ציפיות נמוכות מראש כך שלא התאכזבנו במיוחד. מדובר במילוי סתמי, מתוק מדי ולא ברור אם אפשר להגדיר אותו כטעם של מרשמלו או טעם של משהו חוץ מ"טעם ורוד".

הפתעה נעימה התגלתה דווקא בטעם השני בסדרה, המילוי של רבע לשבע סינמון רול היה מאוזן הרבה יותר, עם טעמי קינמון בולטים ומעקצצים בלשון והקרם הרגיש לרגעים כמו קרם לוטוס ממזרי.

עד מהרה הסינמון רול הפך לכוכב הערב וגלילית אחרי גלילית של וופל במילוי קרם קינמון נחטפו להן בזמן שהאריזה הוורודה עם קרם המרשמלו נשארה מיותמת ובוכייה בצד.

על פי שטראוס, שני טעמים נוספים צפויים להצטרף לסדרת רבע לשבע טבעוני במהלך חודש יולי וגם אותם, ביזאר או לא, אנחנו נטעם.

רבע לשבע סינמון רול ורבע לשבע מרשמלו | 9.90-13.90 ש"ח | להשיג במרכולים וברשתות השיווק

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס