שיטת סינון פסטה במהירות משגעת טיקטוק
קרדיט תמונה – Pexel
שיתוף

תוכן עניינים

זה קורה לכולנו, בישלנו פסטה בסיר עם מים רותחים, הפסטה הגיעה בדיוק למידה הנכונה והגיע הרגע לסנן את המים מהסיר. רגע סינון הפסטה הופך לא מעט פעמים לרגע של חוסר נוחות במקרה הטוב ועוגמת נפש במקרה הרע עם פסטה שמתפזרת לכל עבר בכיור.

סרטון חדש ברשת החברתית טיקטוק מעורר סערה בימים האחרונים עם טריק פשוט להפליא לסינון פסטה שגרם לצופים להחזיק את ראשיהם בפליאה ולא להבין איך הם לא חשבו על זה בעצמם קודם.

עוד טעימה: רוצים אורז מושלם? תבשלו אותו כמו פסטה

איך לסנן פסטה במהירות?

כולנו התרגלנו להציב קודם מסננת בכיור, לרוקן את תכולת סיר הפסטה אליו לאחר שהתבשלה בכדי לסנן את מי הבישול ולהחזיר את הפסטה לסיר בכדי להוסיף את הרוטב.

בסרטון החדש שצבר מעל 20 מיליון צפיות בזמן קצר המסננת מוצבת ישירות בסיר מעל הפסטה עם מי הבישול. לאחר מכן מחזיקים היטב את המסננת והסיר יד והופכים אל כיור המטבח. בשיטה הזו כל מי הבישול נשפכים ישירות לכיור מבלי הצורך להוציא את הפסטה מהסיר באף שלב.

@tiger_lee_uk We learn new things everyday 🥰 #cooktok #cookingtiktok #cooking #chef #food #foodtiktok #learnontiktok #learnwithtiktok #lifehack #lifehacks #fyp #foryou #foryoupage #viral #trending #mumsoftiktok #tiger_lee_uk ♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

אמנם השיטה האלטרנטיבית לסינון פסטה נראית קוסמת ברגע הראשון אך כמה צופים העלו מספר בעיות בשיטה הנוכחית. עוקב אחד העיר כי קודם כל המסננת והסיר צריכים להתאים מבחינת גודלם בצורה מושלמת, מה שפעמים רבות איננו המקרה במטבח הביתי.

עוד טעימה: מה אפשר לעשות כשהפסטה נדבקת לעצמה?

צופים אחרים הביעו חשש שהשיטה המוצעת עלולה להיות פחות בטיחותית ושהמסננת עלולה להחליק מהאצבעות בזמן הסינון בגלל הרטיבות והלחות של הסיר ולגרום לפסטה להשפך או לגרום לכוויות. לעומת זאת כמה מן העוקבים בכלל לא הבינו על מה המהומה וטענו כי הם מסננים את הפסטה בצורה הזו כל חייהם.

ומה השיטה שלכם לסינון פסטה? הייתם מנסים את השיטה החדשה או שלא משנה מה, אתם נצמדים לשיטה האהובה והישנה? שתפו אותנו בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס