איך לסחוט לימון בלי לחתוך אותו
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

השיטה נחשפת: איך לסחוט לימון בלי לחתוך אותו לחצי?

צריכים כמה טיפות מיץ לימון לסלט או לתבשיל ולא רוצים לחתוך במיוחד לימון שלם? כך תסחטו לימון בצורה קלה ויעילה בלי לחתוך אותו לחצי
שיתוף

תוכן עניינים

אנחנו תמיד אוהבים לגלות קיצורי דרך מועילים במטבח שהופכים את ההתנהלות שלנו ביום יום לחלקה ונוחה יותר. קיצור דרך פשוט אך מהפכני אחד מתבלט במיוחד: לסחוט לימון בלי לחתוך אותו. השיטה הזו, שכבשה את הרשתות החברתיות, בעיקר בפלטפורמות כמו טיק טוק, מציע פתרון נקי, יעיל וכמעט קסום לבעיה נפוצה במטבח.

בכל פעם שאתם זקוקים ללימון טרי למתכון, רוטב או כוס לימונדה טרייה, יש צורך להצטייד בסכין וקרש חיתוך ולהתעסק עם בלגן דביק. הפתרון הבא יאפשר לכם לסחוט את הלימון ללא כל הבלגן וישנה את הדרך בה אתם סוחטים לימון לנצח, עד לטיפה האחרונה. כל מה שתצטרכו זה לימון, שיפוד או קיסם ואת כוח הידיים שלכם.

סוחטים לימון בלי כל הבלגן

הסוד לשיטה נמצא במבנה של הלימון עצמו. הלימון מחולק למקטעים שמופרדים על ידי ממברנות דקות. כשאנחנו חותכים וסוחטים את הלימון, אנחנו שוברים חלקית את הממברנות הללו, מה שאומר שאנחנו משאירים מאחור כמות גדולה של מיץ. הגלגול של הלימון השלם שלא נחתך על משטח קשיח ויציב, מפעיל לחץ אחיד על הממברנות ומפרק אותן לאט בכל שטח הלימון ומאפשר למיץ להיסחט בקלות יתר.

הניקוב של הלימון עם שיפוד או קיסם לאחר הגלגול, ממשיך לסייע לתהליך. בעזרת יצירת חור קטן דרך הממברנות, במיוחד כשהשיפוד נכנס כ-5 סנטימטר לעומק בצד ללא הגבעול, אנחנו מאפשרים שחרור ישיר ויעיל של המיץ. שיטה זו מאפשרת למקסם את כמות המיץ שנסחט ומפחיתה בזבוז. כל זאת מבלי הצורך לשטוף ולנקות קרשי חיתוך ומשטחים דביקים

עוד טעימה: כמה מיץ יש בלימון אחד?

איך לסחוט לימון בלי לחתוך אותו – צעד אחר צעד

העדיפו לבחור לימון בשל, רך ומלא מיץ. לימונים מוצקים וכבדים יחסים לגודלם הם לרוב הבחירה הטובה ביותר. אם הלימון מרגיש קשה במיוחד, הניחו לו לנוח מספר ימים בטמפרטורת החדר לפני השימוש.

הניחו את הלימון הנבחר על משטח ישר וקשיח כמו השיש או קרש חיתוך. הפעילו לחץ עדין עם כף היד וגלגלו את הלימון הלוך ושוב. המטרה היא לרכך את הלימון על ידי שבירת הממברנות הפנימיות מבלי לעשות נזק לקליפה עצמה. המשיכו לגלגל עד שהלימון מרגיש רך יותר בצורה משמעותית.

החזיקו את הלימון הרך ביד אחת עם הצד ללא הגבעול פונה כלפי מעלה. קחו שיפוד עץ נקי או קיסם עץ ונקבו את הלימון לעומק של כ-5 ס"מ או עד למרכז הלימון. הסירו את השיפוד והניחו בצד.

כעת החזיקו את הלימון ביד וסחטו אותו מעל קערה או ישירות מעל המנה. סובבו את הלימון בידיים תוך כדי הסחיטה בכדי לסחוט מיץ מכל צדדי הלימון. המיץ אמור לזרום בצורה חופשית דרך החור שיצרנו עם השיפוד או הקיסם. את הלימון אפשר לשמור בצד לשימושים הבאים.

אם הלימון שלכם אוחסן במקרר, ייתכן והם לא יניבו את אותה כמות מיץ. השאירו את הלימון להתחמם מעט בטמפרטורת החדר או יותר מכך. ניתן להניח את הלימונים במים חמים למספר דקות או לחמם את הלימון במיקרוגל לכ-10-20 שניות. רק הקפידו לא לחמם את הלימון יותר מדי בכדי לא להתחיל לבשל אותו לשנות את הטעם והמרקם.

ניתן להשתמש בשיטה גם עם פירות הדר אחרים כמו תפוזים או אשכוליות. רק וודאו שהפרי רך מספיק לפני הניקוב והחדירו את השיפוד לעומק מספק בהתאם לגודל הפרי בכדי להקל על הסחיטה. אם אין לכם שיפוד עץ, נסו להשתמש בזהירות סכין חדה וקטנה בכדי לייצר את התעלה דרכה המיץ יוכל לזרום החוצה מבלי לפתוח את הפרי.

יש לכם טיפ מנצח לסחיטת לימון קלה ונוחה? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
1 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות בשבילך

חבל לפספס