אושר: מכירת יינות לאחר השעה 23:00
קרדיט תמונה – Pexels
שיתוף

תוכן עניינים

שינוי מהותי במדיניות מכירת אלכוהול אחרי 23:00 בדרך? ועדת השרים לחקיקה אישרה הצעת חוק של חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה המתירה מכירת יינות ברשתות השיווק הגדולות בחמישי בערב. בהמשך צפויים לדון בוועדת הכלכלה של הכנסת גם במכירת סוגי אלכוהול נוספים לאחר השעה 23:00.

על פי הצעת החוק, שהונחה לראשונה על שולחן הכנסת כבר בשנת 2017, תותר מכירת יינות בימי חמישי בערב עד השעה אחת בלילה ברשתות השיווק הגדולות, כולל רשתות שפתוחות 24 שעות ביממה. החוק נועד להקל על צרכנים המבקשים לרכוש יין לקידוש לקראת שבת גם בשעות מאוחרות. יש לציין שהחוק צריך עדיין לעבור 3 קריאות במליאה בטרם ייכנס לתוקף.

עוד טעימה: איך כדאי לאחסן יין לאחר הפתיחה

חוק מכירת יינות – ב"אור ירוק" מתנגדים

אושר: מכירת יינות לאחר השעה 23:00
אושר: מכירת יינות לאחר השעה 23:00 (צילום: Pexels)

חוק האלכוהול שאסר על מכירת אלכוהול ברשתות השיווק לאחר 11 בלילה ועד 6 בבוקר, עבר בכנסת בשנת 2010 ביוזמת מי שהיה השר לביטחון פנים מטעם ישראל ביתנו, יצחק אהרונוביץ יחד עם הצעות חוק פרטיות של חבר הכנסת דוד ביטן, חיים כץ, יריב לוין, אורי אורבך ומוחמד ברכה.

עוד טעימה: יין בטעם אוראו כבר טעמתם?

בעמותת אור ירוק הודיעו על התנגדות לחוק שעלול להחליש חסמים של מכירת אלכוהול בשעות הלילה והגעתם המהירה לנהגים. לטענתם במאבק בנהיגה בשכרות אין פשרות והמדינה חייבת לשדר מסר אחיד וברור נגד שתיית אלכוהול ונהיגה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס

כתבות בשבילך

חבל לפספס