במבה אוורירית של אסם
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

במבה אוורירית – הלהיט החדש של קיץ 2022?

אסם משיקה בקול תרועה במבה חדשה שפיתוחה ארך יותר מ-5 שנים - במבה אוורירית שאמורה להעניק חוויה רכה, נימוחה וקלילה יותר. יצאנו לזלול.
שיתוף

תוכן עניינים

כמה שבועות לאחר שהחזירה למדפים את במבה בטעם אייס קפה, חברת אסם משיקה במבה חדשה לקיץ 2022 – במבה אוורירית.

הפעם לא מדובר בבמבה מילוי בטעם חדש או צורה גאומטרית נוסח לבבות או טבעות, אלא במרקם עצמו שעבר לכאורה שדרוג בכדי לספק במבה רכה ונימוחה יותר שנמסה בפה ברגע. למעשה, זו הפעם הראשונה מאז השקתה בשנת 1964 שבאסם משנים את המרקם של הבמבה.

אסם מגדירה את הבמבה האוורירית כחדשנות פורצת דרך המעניקה חווית אכילה חדישה, לא פחות. לדברי החברה פיתוח הבמבה החדשה נמשך כ-5 שנים בעזרת ציוד חדיש ומיוחד.

במבה אוורירית – זה טעים?

במבחן הטעם, הבמבה האוורירית החדשה של אסם לא הרעידה את עולמנו וכנראה לא תרעיד גם את שלכם. בקרב הזוללים שלנו נרשמו תגובות שנעו בין אדישות ואמביוולנטיות לנחמד וטעים.

הבמבה עצמה מעט קצרה יותר מהבמבה הקלאסית אותה אנחנו מכירים והטעם הוא אותו הטעם בדיוק. ההבדל בסופו של דבר אכן נעוץ באווריריות וזו מורגשת ונעימה בסך הכל.

קיץ 2022 - במבה אוורירית
קיץ 2022 – במבה אוורירית | צילום: מערכת לזלול

אפקט הנימוחות המובטח מתקיים וההתמוססות המהירה יותר על הלשון מספקת וסביר להניח שילדים ומבוגרים ייהנו מהשדרוג אבל כחוויה כללית לא הרגשנו שיש הבדל מהותי שמעניק חוויה חדשה ויוצאת דופן ומצדיק מוצר נפרד.

מתחילת שנת 2022 אסם השיקה גם את במבה אינסייד אאוט שהפכה את היוצרות על הבמבה במילוי האהובה ביותר ואת פופקו בטעם במבה שהפך להתמכרות החדשה שלנו וחזר לאחרונה למדפים לאחר היעלמות קצרה.

במבה אוורירית תימכר בשקיות 60 ו-80 גרם בכל רשתות השיווק. מחיר מומלץ לצרכן: 3.30-4.90 ש"ח.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס