"פופקו" פופקורן בטעם במבה
קרדיט תמונה – מערכת האתר

טעמנו: "פופקו" פופקורן בטעם במבה של אסם חוזר למדפים

אחרי גיחה קצרה למדפים בקיץ שעבר, אסם מחזירה את "פופקו" פופקורן בטעם במבה בציפוי קרמל ובוטנים לרשתות השיווק. יצאנו לטעום וחזרנו מרוצים עם פירורי במבה על הפנים.
שיתוף

תוכן עניינים

רגע אחרי שאסם החזירו למדפים במפתיע את בייגלה בטעם ביסלי גריל (שהכניס אותנו למאניה-דיפרסיה) ואחרי ההשקה הביזארית של קרמוגית בטעם במבה אדומה, מגיע מוצר נוסף בסדרת "חטיפים בטעם חטיפים אחרים" שעושה קאמבק למדפים לאחר גיחה קצרה בקיץ שעבר הלא הוא פופקו – פופקורן בטעם במבה.

עוד טעימה: במבה במילוי קרם בטעם אייס קפה חוזר לקראת הקיץ
ומה חשבנו על במבה אינסייד אאוט?

הגרסא החדשה של פופקו הוא ניסיון להרחיב את המותג המוכר שנדמה ונמצא על מדף החטיפים מאז ומתמיד. בגרסא המקורית של פופקו מדובר על פופקורן בציפוי חמאה ודבש ואילו במהדורה החדשה מדובר בציפוי של החטיף הכי פופולרי של אסם, במבה, בשילוב עם ציפוי קרמל.

פופקו פופקורן בטעם במבה - הכי מוצלח בז'אנר
פופקו פופקורן בטעם במבה – הכי מוצלח בז'אנר (צילום: מערכת האתר)

לאחר שלא הצלחנו לשים ידינו על פופקו במבה בסיבוב הקצר שעשה ברשתות השיווק בקיץ שעבר, מיהרנו ואספנו שקית מהמהדורה המחודשת ברגע שראינו אותו על המדף.

פופקורן בטעם במבה – טעים להפליא, ממכר להחריד

ניגשנו בסקפטיות ליצור הכלאיים המדובר וציפינו למצוא עוד שילוב מאולץ של טעמים בכדי לרכב על הפופולריות של המותגים אבל הופתענו לגלות את אחד החטיפים היותר מוצלחים שטעמנו בשנים האחרונות שפשוט אי אפשר להפסיק לאכול ממנו.

טעמי הבמבה חזקים ולא מתנצלים ומשחק המתוק-מלוח בין ציפוי הבמבה לציפוי הקרמל פשוט מעולה ומאוזן בדייקנות מרשימה. יחד עם הניגוד הנוסף בין מעטה הבמבה הפריך והקראנצ'י לפרקים לבין הפופקורן הרך מבפנים נוצרת חגיגה טעמים ומרקמים בפה שלא מצפים ממנה מחטיף פשוט לכאורה.

למעשה, פופקו בגרסת פופקורן בטעם במבה כל כך מוצלח שלא נותרה לנו ברירה אלא להדיח את אחיו המקורי מהפסגה ולהכתיר אותו בתור חטיף הפופקורן המוצלח מביניהם ומנצח ברור בטרנד "חטיפים בטעם חטיפים" ששטף את השוק בשנים האחרונות.

פופוקו: פופקורן בטעם במבה | 5 ש"ח לשקית במשקל 80 גרם | להשיג ברשתות השיווק המובחרות

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס