בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס
קרדיט תמונה – יח"צ

אבל מתוק: בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס

בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס מנציח את כל הטעמים שהלכו לעולמם בטרם עת, גם באינטרנט וגם עם בית קברות אמיתי הממוקם בוורמונט, ארצות הברית
שיתוף

תוכן עניינים

חברת הגלידות הפופולרית בן אנד ג'ריס משחררת באופן קבוע מספר טעמים חדשים בכל שנה. חלקם הופכים לפופולריים במיוחד ונכנסים לקטלוג הגלידות של החברה באופן קבוע וחלקם מתקבלים בפחות התלהבות בקרב הצרכנים, מה שמוביל להפסקת הייצור שלהם ומעברם לבית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס, שם הם מונצחים.

בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס – על גלידה ומצבות

בן אנד ג'ריס לקחו את הנצחת הטעמים שייצורם הופסק צעד אחד קדימה והקימו בית קברות אמיתי הממוקם בסמוך למפעל החברה בוורמונט, ארה"ב. בבית הקברות אפשר למצוא קבר עם מצבת גרניט לכל טעם גלידה שהלך לעולמו בטרם עת. על כל מצבה מצוין תאריך הלידה של הטעם המנוח ותאריך המוות בו הופסק ייצורו ושיר קטן ומשעשע על הטעם המדובר עם מידע על שילוב המרכיבים בו ומדוע הוא סיים את חייו.

בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס
צילום: בן אנד ג'ריס/אינסטגרם

אמנם בית הקברות הוקם כבר בשנת 1997, אך עם הקמתו הוצבו בו רק 4 קברים אך עם השנים הצטרפו אליהם עוד רבבות של טעמים שלא הראו ביצועים טובים במכירות.

קראו עוד: גלידה בטעם מיונז כבר טעמתם?
מהם הטעמים החדשים של שוקולד טוני'ס ובן אנד ג'ריס?

בשנת 2015 החליטו בבן אנד ג'ריס להעלות הילוך עם בית הקברות והתחילו לערוך טקסי הלוויה לכל טעם, כולל ארון קבורה קטן עם הטעם המנוח שנטמן באדמה בטרם קיבוע המצבה.

בבית הקברות לטעמים הוירטואלי באתר הרשמי של בן אנד ג'ריס ניתן לצפות בכל טעמי הגלידה שייצורם הופסק עם השנים והחברה אף מאפשרת הצבעה לטעמים שהקהל מרגיש שהלכו לעולמם בטרם עת ומפעם לפעם מחזירה החברה מן המתים טעמים נבחרים שזכו למרב הקולות אל פס הייצור ואל החנויות.

גם באתר של בן אנד ג'ריס ישראל הוקם עמוד ייעודי של בית הקברות לטעמים עם כל הטעמים שהלכו לעולמם ושיווקם הופסק. "לטעמי גלידה, כמו כל דבר אחר, יש התחלה וגם סוף. בעוד שחלק מהטעמים שלנו חיים חיים ארוכים ושמחים, אחרים נקטעו טרם זמנם (או במקרים מסויימים בדיוק בזמן). כאן אנו מוקירים את הטעמים האהובים עלינו שכבר אינם.", נכתב בעמוד.

קראו עוד: בן אנד ג'ריס משיקים גלידה בשיתוף נטפליקס

בשנת 2020 הלכו לעולמם כבר 5 טעמים של גלידת בן אנד ג'ריס:

  • One Love – גלידת שמנת עם בננות, קרמל, פרורי עוגיות וחתיכות פאדג' בצורת סמל השלום שהושקה בשנת 2016.
  • שוקולד בראוניס טבעוני ללא חלב -גלידה ללא חלב בטעם שוקולד עם חתיכות בראוניס שהושקה בשנת 2017.
  • יוגורט אוכמניות, וניל וגרהם – גלידת יוגורט יווני עם וניל וגלידת יוגורט יווני עם אוכמניות כחולות ופירורי עוגיות שהושקה כבר בשנת 2013.
  • עוגת גבינה ועוגיות – גלידת שוקולד וגלידת עוגת גבינה עם עוגיות שוקולד וליבת עוגת גבינה שהושקה רק בשנת 2018.
  • צ'אנקי מנקי ללא חלב – גלידה ללא חלב עם בננה, חתיכות פאדג' ואגוזי מלך שהושקה בשנת 2017.
מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס