קראנץ' פיסטוק - עכשיו במקררי הגלידות בפעם האחרונה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

בפעם האחרונה: קראנץ' פיסטוק חוזר למקררי הגלידות

כשלושה חודשים לאחר השקתו, שלגון קראנץ' פיסטוק חוזר לסיבוב נוסף ואחרון עם מלאי חדש שיוצע למכירה ברשתות השיווק החל מהשבוע הבא
שיתוף

תוכן עניינים

כבר 3 חודשים שהשלגון הזה משגע את המדינה, ספק אם יש אדם שלא שמע את שמו ולמעשה נדמה כי ישראל חצויה בין אלו שטעמו והתאהבו לבין אלה שלא הצליחו לשים ידם על הזהב הירוק ומנסים נואשות להבין איפה מוכרים קראנץ' פיסטוק או חושדים שמדובר בקונספירציה אחת גדולה.

כעת, לאחר מספר סבבים שאזלו במהירות שיא, שלגון קראנץ' פיסטוק עושה קאמבק אחרון בהחלט למקררי הגלידות ברשתות השיווק ועל סמך ניסיון העבר, כדאי לכם למהר לפני שייגמר.

שלגון קראנץ' פיסטוק חוזר – בפעם האחרונה

על פי הודעת נסטלה, בימים האחרונים עושות דרכן אל רשתות השיווק יותר מ-750 אלף יחידות קראנץ' פיסטוק. הצפי הוא שבתחילת השבוע יוכל הקהל שהמתין לרגע הזה בשקיקה למצוא את השלגון הנכסף במקררים ברשתות השיווק השונות.

ברשתות החברתיות החלו להופיע פוסטים המבשרים על שובו של הקראנץ', בין השאר דיווחו גולשים זריזים על מלאי קראנץ' פיסטוק למכירה שהגיע למקררי הגלידות בתחנות דלק בעכו ואשקלון.

קראנץ' פיסטוק - עכשיו במקררי הגלידות בפעם האחרונה
קראנץ' פיסטוק – עכשיו במקררי הגלידות בפעם האחרונה | צילום: מערכת האתר

שיגעון הקראנץ' פיסטוק והמלאים שנעלמו במהירות מרשתות השיווק הותירו צרכנים רבים מתוסכלים מה שהוביל לתופעות שוק שחור של סוחרים המציעים את השלגון הירקרק במחירים שהגיעו לעשרות שקלים ליחידה.

עוד טעימה: מה אנחנו חשבנו על קראנץ' פיסטוק?
איזה טעם יחליף את קראנץ' פיסטוק בקיץ 2023?

רשתות מזון ומסעדות רבות קפצו אף הן על טרנד הפיסטוק עם מוצרים משלהן כמו דומינוס שהשיקו לפני מספר שבועות פיצה פיסטוק ושוקולד לבן, רשת Rebar עם גרסא בריאה משלה ואפילו רשת מקדונלד'ס שקפצה קצת באיחור על העגלה עם השקה של שייק פיסטוק וגלידת פיצוץ פיסטוק.

במקביל החל גם שלגון פיסטוק אחר בשם GRUVI המיוצר באיטליה לצבור תאוצה במכירות הגלידות עם גולשים רבים שהיללו את הגרסא החלופית גם כן.

השלגון המדובר נולד כרעיון של אוהד ראוך שהשתעשע עם עיצובים של חטיפים שונים בטעמי פיסטוק, ביניהם הקראנץ' פיסטוק. הפוסטים של ראוך שהחלו לתפוס תאוצה ברשתות החברתיות תפסה גם את תשומת ליבם של מערך השיווק של נסטלה.

שלגון קראנץ' פיסטוק חוזר - בפעם האחרונה
שלגון קראנץ' פיסטוק חוזר – בפעם האחרונה | צילום: מערכת לזלול

בנסטלה יצרו קשר עם ראוך בהצעה לשתף פעולה בפיתוח של השלגון בעולם האמיתי ועם השקתו הפך ללהיט הבלתי מעורער של הקיץ. לאחר 3 סבבים נוספים של מלאי שהופץ לרשתות ואזל במהירות, כאמור כעת קראנץ' פיסטוק חוזר למקררים בפעם האחרונה בהחלט.

קראנץ' פיסטוק חוזר – בפעם האחרונה | להשיג במקררי הגלידות בכל רשתות השיווק ברחבי הארץ | מחיר: 10-12 ש"ח

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס