לזלול - מגזין שבא לאכול
גלידת קראנץ פיסטוק - השוק השחור
קרדיט תמונה – מערכת האתר

גלידת קראנץ פיסטוק: עכשיו גם בשוק השחור

חשבנו שראינו הכל אבל זה הפתיע גם אותנו. גלידת קראנץ פיסטוק הפכה למוצר הכי חם של קיץ 2022 ועכשיו כך מתברר, התפתח שוק שחור סביב השלגון
שיתוף

תוכן עניינים

שוק שחור-ירוק: שבועות לאחר השקתו של השלגון הכי מדובר של קיץ 2022, גלידת קראנץ פיסטוק ושוקולד לבן, חובבי פיסטוק מושבעים עדיין מתקשים למצוא את הקראנץ' הנכסף.

עוד טעימה: פופ אפ פיסטוק וגבינות מותכות במלט רום
מלאי אחרון של קראנץ' פיסטוק מגיע למקררים

לאחר שהמהדורה הראשונה שלו על חצי מיליון יחידותיה נעלמה כהרף עין ממקררי הגלידות ולאחר שבשבוע שעבר שחררה נסטלה מהדורה נוספת, גולשים רבים ממשיכים להציף את הרשתות בחיפוש נואש אחריו. *עדכון: בקרוב תשוחרר מהדורה שלישית (ואחרונה?) של קראנץ' פיסטוק לחנויות.

קראנץ' פיסטוק - הליבה העשירה שעושה את ההבדל
קראנץ' פיסטוק – הליבה העשירה שעושה את ההבדל (צילום: מערכת האתר)

גלידת קראנץ פיסטוק – עכשיו בשוק השחור

בינתיים מתברר כי אף התפתח שוק שחור לזהב הירוק ובקבוצות השונות מצטברים דיווחים על נסיונות של אנשים פרטיים למכור מלאים של קראנץ' פיסטוק במחירים מופקעים לכל המרבה במחיר.

בפוסט שהעלה אוהד ראוך, מי שמנהל את קבוצת "אוהבים פה פיסטוק" ומי שהיה מעורב בתהליך הפיתוח של הגלידה הויראלית, הזהיר ראוך את החברים מנסיון להפוך את הקבוצה לשוק שחור.

"הקבוצה הזאת היא לא שוק שחור, לא שוק פיראטי ולא תהווה מקום לניצול כזה או אחר! לא מעט חברים וחברות פה בקהילה שולחים לי הודעה על כך שמציעים להםן לקנות קראנץ' פיסטוק במחירים הזויים! כל מי שהשיג קרטון או הסתדר לו על כמות יפה – לפהסיק עם ההצעות בפומבי או בפרטי! תהנו לכםן, תחלקו לחברים שלכםן או שתתרמו לכאלה שאין להםן.

עוד טעימה: קראנץ פיסטוק ושוקולד לבן – עכשיו גם בוולט

אבל לנסות לעשות כסף ולמכור בכאלה מחירים? לא מתאים בכלל. בואו נשמור על הקהילה הזאת כמו שהיא בבקשה"

חברי קבוצה רבים הגיבו לפוסט של ראוך, בין השאר עם עדויות על כמויות של הודעות פרטיות שמתקבלות עם הצעות הזויות ואף עדויות על בעלי מרכולים שמנצלים את הפופולריות ומעלים את המחיר של קראנץ פיסטוק שקיים אצלם בעשרות אחוזים עד כדי הכפלת המחיר לכ-15 שקלים ליחידה ואף יותר.

גלידת קראנץ פיסטוק שוקולד לבן הפכה לאחת מההשקות המדוברות ביותר בשנים האחרונות עם קונצנזוס חיובי כמעט מוחלט בקרב המבקרים וגם אנחנו אהבנו את השלגון הפיסטוקי הזה מאוד.

לעת עתה גלידת קראנץ' פיסטוק מתוכנן להימכר עד סוף קיץ 2022 אך ייתכן כי לאור הביקוש הרב יהפכו אותו בנסטלה לחבר קבוע בקולקציית השלגונים שלהם.

מצאתם בעצמכם גלידת קראנץ פיסטוק בחנויות ובמקררי הגלידות? שתפו בתגובות ותעשו למישהו את השבוע.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.
12 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לגלידה ונסטלה ופיסטוק וקיץ

כתבות בשבילך

חבל לפספס