קוקה קולה בטעם חלום
קרדיט תמונה – יח"צ

תצבטו אותנו: קוקה קולה משיקה את טעם החלומות

רוצים לטעום חלום? קוקה קולה ממשיכה להשיק טעמים בלתי שגרתיים במסגרת המיזם החדש שלה ומפתיעה עם קולה בטעם עולם החלומות במהדורה מוגבלת
שיתוף

תוכן עניינים

תמיד רציתם לדעת מה הוא טעמו של חלום? לאחר שהשיקה קולה בטעם חלל רק לפני מספר חודשים, את קולה Byte בטעם "פיקסל" וקולה מרשמלו בטעם תות-אבטיח, קוקה קולה מגשימה לכולנו חלום עם הטעם הבא בסדרת Coca Cola Creations המקדם מוצרים בלתי שגרתיים, יצירתיים, מלאי דמיון וחדשניים במהדורה מוגבלת.

מיזם Coca Cola Creations שנחנך לפני כשנה מנסה לפנות לדור הזד עם טעמים קונספטואליים המשלבים את העולם האמיתי עם זה הווירטואלי תוך שימוש ביצירתיות ופריצת גבולות.

מה הטעם של קוקה קולה מהחלומות?

הקולה החדשה שנקראת קוקה קולה עולם החלומות (Coca Cola Dreamworld) מתיימרת להציג את המוצר הקונספטואלי ש"נועד ללכוד את הטעמים הסוריאליסטיים של התת מודע", מה שזה לא אומר.

כמו כל מוצר בסדרה, גם קולת החלומות מושקת עם חווית אונליין מיוחדת. הפעם מדובר במתחם וירטואלי של מציאות רבודה בשיתוף פעולה עם פסטיבל המוזיקה האלקטרונית Tomorrowland ומותג האופנה הפופולרי DressX בו יוכלו מי שסרקו את הברקוד על הפחיות והבקבוקים להאזין למוזיקה ולהשתתף במגוון פעילויות ומשחקים.

קולה בטעם עולם החלומות - Coca Cola Dreamworld
קולה בטעם עולם החלומות – Coca Cola Dreamworld | תמונה: יח"צ

נסיינים ראשונים של הקולה החדשה בטעם חלום מדווחים על ניחוח פירות וסוכריות עם טעמים טרופיים מתקתקים שמזכירים במעט את הטעם הקודם בסדרה, קולה מרשמלו.

קוקה קולה בטעם חלום תימכר בארצות הברית ובקנדה החל מהיום (15/8) לזמן מוגבל בגרסה רגילה ובגרסת דיאט. כרגע לא ידוע על כוונה להביא את הטעם החלומי גם לארץ.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות בשבילך

חבל לפספס