כמה זמן מותר לשמור ביצה קשה מחוץ למקרר?

בישלתם ביצים קשות ושוב שכחתם אותן על השיש במטבח? כמה זמן מותר לשמור ביצה קשה מחוץ למקרר לפני שהיא אינה בטוחה יותר לשימוש
כמה זמן מותר לשמור ביצה קשה מחוץ למקרר
כמה זמן מותר לשמור ביצה קשה מחוץ למקרר
שיתוף

הצורך לשמור על בטיחות מזון הוא ברור וחיוני על מנת לשמור על הבריאות ולהימנע מבעיות במערכת העיכול והרעלות מזון. כשזה מגיע לביצים, ובמיוחד ביצים קשות, החשיבות עולה עוד יותר בגלל הנטייה של ביצים להתקלקל ללא אחסון נאות ולהוות כר פורה לשלל בקטריות וחיידקים.

בקצב החיים המהיר של כולנו שאלה פשוטה כמו כמה זמן מותר לשמור ביצה קשה מחוץ למקרר מצריכה תשובה ברורה על מנת לשמור על בריאותכם.

שמירה על בטיחות המזון של ביצים מהותית במיוחד בגלל הסיכון בזיהום בקטריאלי. אמנם הליך ההרתחה במים מחסל בקטריות שנמצאות על הביצים, אך החשש להצטברות בקטריות חוזר לאחר שהביצים הקשות כבר מוכנות ומתקררות.

עוד טעימה: האם מותר להשאיר ביצה פתוחה במקרר?

הסרת ההגנה הטבעית של הביצה בזמן תהליך הבישול וההרתחה במים הופכת אותה למועדת עוד יותר לחדירת בקטריות ברגע שהיא התקררה. הסיכון הזה ממחיש את הצורך לאחסן את ביצים קשות במקרר בטווח זמנים קצר.

באתר Food Saftey מטעם ממשלת ארצות הברית תוכלו למצוא זמני אחסון מומלצים לביצים ומאכלים נוספים.

עוד טעימה: כן, אפשר להכין ביצים קשות בנינג'ה גריל

כמה זמן מותר לשמור ביצים קשות מחוץ למקרר?

על פי משרד החקלאות האמריקאי, אסור להשאיר ביצים קשות בטמפרטורות החדר יותר משעתיים מרגע הכנתם או שעה בסביבות חמות כמו ישראל בטמפרטורה של מעל 30 מעלות.

הנחייה זו קריטית על מנת למנוע התרבות של בקטריות מזיקות כמו סלמונלה ומזהמים אחרים.

אם שכחתם ביצים קשות מחוץ למקרר למשך הלילה, אל תעשו בהן שימוש, גם אם הן מריחות או נראות בסדר. העדיפו להישאר על הצד הבטוח וזרקו את הביצים הקשות לפח מיד.

גם תנאים כמו לחות גבוהה יכולים להאיץ את קלקול הביצים הקשות. סביבה לחה במיוחד תגביר את התרבות הבקטריות בעד סביבה יבשה תאריך במעט את הזמן בו ניתן לשמור ביצים קשות מחוץ למקרר. גם חשיפה לאור שמש ישיר יאיץ במהירות את התהליך.

עוד טעימה: כמה זמן מותר לשמור סלט ביצים במקרר

איך לזהות ביצה קשה מקולקלת?

זיהוי מוקדם של ביצים קשות שכבר אינן ראויות למאכל חשוב מאוד לשמירה על בריאותכם. גם אם לא שכחתם את הביצים מחוץ למקרר ליותר משעתיים, מומלץ תמיד לבדוק שהביצים עדיין במצב טוב לפני שאתם אוכלים אותן.

  • הסימן הברור ביותר הוא הריח. ביצה קשה שהתקלקלה תדיף ניחוח גופרית או ריקבון ברגע שתקלפו אותה.
  • מומלץ גם לבחון בעין את הביצה הקשה ולחפש אחר שינויי צבע או מרקם שנראה מוזר בחלבון ובחלמון. צבע לא אופייני או מרקם רירי הוא סימן ברור לקלקול.
  • אם הביצים מרגישות דביקות למגע או בעלות מרקם לא אופייני, עדיף שלא להסתכן ולזרוק אתן לפח.

עוד טעימה: ביצים קשות מושלמות – מתי להוסיף את הביצים למים?

איך לאחסן ביצים קשות בצורה הנכונה?

בכדי לוודא שהביצים הקשות שהכנתם מאוחסנות נכון חשוב לעקוב אחר הכללים הבאים.

  • שמרו את הביצים הקשות בקופסא נקייה ואטומה בכדי לשמור על טריות הביצים ולמנוע ספיגה של ריחות ממזונות אחרים במקרר.
  • ביצים קשות בקליפתם מומלץ לשמור בקופסא נקייה ויבשה ואילו ביצים מקולפות מומלץ לשמור בקופסא עם נייר מגבת לח או מושרות במים קרים. אם אתם משרים אתם הביצים הקלופות במים, מומלץ להחליפם פעם ביום.
  • ביצים קשות מקולפות מומלץ לצרוך בתוך 3-4 ימים, ביצים שנשארו בקליפתן יחזיקו מעמד במקרר עד לשבוע ימים. הקפידו לשמור את הביצים באזור עם טמפרטורה קרה ויציבה ולא בדלת המקרר למשל שמועדת לשינויי טמפרטורות.
  • כמובן שיש צורך לסמוך תמיד על החושים ולצרוך את הביצים בשיקול דעת רק אם הן בטווח הזמן הרצוי וללא סימני קלקול.

יש לכם טיפ מנצח להכנת ביצים קשות מושלמות? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות.

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
4 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments