לזלול - מגזין שבא לאכול
כמה זמן אפשר לשמור בשר בקר טרי במקרר
קרדיט תמונה – Pixabay

חשוב לדעת: כמה זמן אפשר לשמור בשר טרי במקרר?

בשר בקר טרי, אם בנתחים או כבשר טחון, יכול להתקלקל במהירות אם איננו מאוחסן בתנאים הנכונים. כמה זמן מותר לשמור בשר טרי במקרר
שיתוף

תוכן עניינים

אמנם המקרר הביתי במטבח שלנו יכול לעשות פלאים בהארכת חיי המדף של המזון שאנחנו צורכים, אך גם לו יש את המגבלות שלו בכל מה הקשור לאחסון בשר טרי על סוגיו השונים טרם הכנתו.

בכדי לשמור על בריאותכם ולהימנע מהרעלת מזון בעקבות צריכת בשר שפג תוקפו, חשוב להקפיד על אחסון נאות במקרר לתקופה מוגדרת. לאחר שבדקנו כמה זמן מותר לשמור עוף טרי במקרר, ניגשנו לברר את אותו הדבר לגבי בשר בקר, אם אלו נתחים שלמים וסטייקים או בשר טחון טרי.

עוד טעימה: כמה זמן מותר לשמור סלמון טרי במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בשר טחון במקרר?

בשר טחון הוא מוצר רגיש במיוחד עם חיי מדף קצרים במיוחד. ההמלצה היא להשתמש בבשר סמוך ככל האפשר למועד קנייתו. חשוב גם לוודא שהבשר שקניתם נטחן סמוך למועד הקנייה כשהכי טוב כמובן אם הבשר נטחן מול עיניכם.

אם לא ניתן להכין את הבשר סמוך למועד הרכישה, יש להקפיד לאחסן אותו במקרר בין יום ליומיים מקסימום. אם תצטרכו יותר זמן, תוכלו גם להקפיא בשר טחון עד לשלושה חודשים ולהפשיר במועד שיתאים לכם. ההוראות תקפות גם לקבבים, קציצות וחלקים פנימיים כמו כבד למשל, שרגישים אף הם יותר מנתחים אחרים.

עוד טעימה: איך להכין בשר טחון עסיסי בכל פעם מחדש

כמה זמן מותר לשמור סטייקים ובשר אדום טרי במקרר?

נתחים שלמים של בשר אדום, סטייקים ונתחי צלי אפשר לשמור למעט יותר זמן במקרר. אמנם גם כאן מומלץ לצרוך את הבשר קרוב למועד רכישתו, אך הנתחים הטריים יחזיקו מעמד בחלק התחתון של המקרר עד לארבעה ימים, תלוי בסוג הנתח ועוביו.

חשוב להסתמך כמובן גם על תאריך התפוגה המצוין על האריזה ועל שיקול הדעת האישי לפי המראה, הריח והמרקם של הבשר.

עוד טעימה: כמה זמן מותר לשמור גלידה במקפיא?

וכמה זמן מותר לשמור בשר מבושל?

אם יש לכם שאריות בשרים מהארוחה האחרונה, בין אם מדובר בנתחים או בבשר טחון או כל מנה אחרת עם בשר, תוכלו לשמור אותם במקרר בקופסא אטומה עד ל-4 ימים מקסימום, בהתאם לשיקול הדעת שלכם כמובן.

עוד טעימה: איך מורידים כתם כורכום מהידיים?

איך להקפיא בשר בקר?

אם אתם יודעים מראש שלא תוכלו לצרוך את הבשר שרכשתם בטווחי הזמנים שהזכרנו, תוכלו להקפיא אותו באריזה אטומה ונקיה מלחות ככל האפשר ולהפשיר לשימוש מאוחר יותר. מומלץ לעטוף את הבשר בשקית נוספת או בנייר אלומיניום כדי לשמור על הבשר הקפוא לזמן ארוך יותר.

נתחים שונים של בשר אפשר לשמור במקפיא למספר, תלוי במקור הנתח ובאיכותו. בשר טחון תוכלו להקפיא עד לחודשיים ונתחי בשר בין חודשיים לחצי שנה.

הקפידו להפשיר את הבשר רק במקרר או בשקית אטומה בקערה עם מים קרים ולא בטמפרטורת החדר. במקרה של הפשרה במקרר, הקפידו לעשות זאת במדף תחתון ובכלי סגור בכדי שנוזלים לא יטפטפו על מזון אחר במקרר, מה שעלול להוביל לזיהומים וצמיחת בקטריות. לעוד מידע על הפשרת מזון בטוחה מטעם ממשלת ארצות הברית, לחצו כאן.

תמיד הקפידו לוודא שטמפרטורת המקרר היא מתחת ל-4 מעלות ו-17 מעלות במקפיא בכדי לאחסן בשר בצורה בטוחה. למידע מלא על אחסון מוצרי מזון כולל בשר מטעם ממשלת ארצות ברית.

רוצים לזלול עוד? עקבו אחרינו באינסטגרם.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
4 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לבשר

כתבות בשבילך

חבל לפספס