עוגה או לא עוגה של נטפליקס
קרדיט תמונה – צילום מסך / נטפליקס

נטפליקס מציגה: שעשועון האוכל עוגה או לא עוגה

שעשועון האוכל החדש של נטפליקס שואל את משתתפיו שאלה אחת פשוטה אך הרת גורל לניצחון - האם מה שאתם רואים מול עיניכם הוא עוגה או לא עוגה
שיתוף

תוכן עניינים

שעשועוני אוכל הפכו לז'אנר די פופולרי בנטפליקס בשנתיים האחרונות, לא מעט בזכות מגפת הקורונה שהעלתה את הפופולריות של תוכניות אוכל בכלל ואת הצורך בבידור פשוט שלא צריך לאמץ בשבילו את המוח.

המצטרפת האחרונה לחגיגה היא "עוגה או לא עוגה", שעשועון עם קונספט פשוט להפליא בו המתחרים צריכים לנחש מה מבין המוצרים שלפניהם הוא עוגה ומה לא.

על פניו הקונספט נשמע כפשוט מדי ואף משעמם אך ברגע שמתחיל הפרק הראשון אפשר להבין כי מדובר כאן במשהו אחר.

קראו עוד: 10 תכניות בישול מומלצות בנטפליקס

העוגות המדוברות הן חלק מטרנד ההיפר-ריאליזם בו העוגה מעוצבת בצורת מוצרים אחרים דוגמת מאכלים כמו המבורגר או טאקו ומוצרים שלא מן העולם הקולינרי בכלל כמו כדור באולינג או נעליים.

עוגה או לא עוגה – יותר מסובך ממה שאתם חושבים

לאחר השלב הראשון, המתמודדים שניחשו נכונה צריכים לייצר עוגה משלהם שתונח לצד המוצרים המקוריים ועל שופטי התוכנית מוטלת המשימה לזהות מה מבין המוצרים המוצגים לפניהם הוא עוגה ומה לא.

יש להדגיש שהמתמודדים ברובם מגיעים מתחום האפייה והקונדיטוריה ובכל אתגר הם מקבלים לא פחות מ-8 שעות על מנת להשלים את העוגה בטרם יציגו אותה לשופטים.

המתמודד המנצח בכל פרק הוא זה שמצליח להתל בשופטים האורחים והמפורסמים ולבנות עוגה ריאליסטית מספיק כדי להפיל אותם בפח.

המנצח זוכה בפרס כספי של 10 אלף דולר ומעפיל לגמר בו יוכל להתחרות על פרס של 50 אלף דולר.

עוד טעימה: שולחן השף: על הגריל מגיע לנטפליקס

השעשועון מבוסס על סרטון ויראלי מ-2020 שכבש את הקהל השבוי בביתו בעת התפרצות הגלים הראשונים של מגפת הקורונה.

בסופו של דבר השעשועון החדש של נטפליקס מספק את מה שהוא מבטיח, קצב מהיר, עוגות מפתות, עיצובים מרשימים ואווירה קלילה שלא לוקחת את עצמה ברצינות, בין השאר תודות למנחה מייקי דיי, המוכר מתוכנית המערכונים הפופולרית "סטארדיי נייט לייב" מאז 2016.

תפקידו של דיי מסתכם בהערות למשתתפים במהלך ההכנות ובתפקיד מי שחותך את העוגות לכאורה עם חרב סמוראי לאחר כל ניחוש.

כל פרקי העונה הראשונה של "עוגה או לא עוגה" (Is It cake) זמינים לצפייה בנטפליקס

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס