חנוכיית שוקולד של קינדר לחג החנוכה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

מתנה לחג: חנוכיית שוקולד, חצי מטר קינדר וביצת הפתעה ענקית

קינדר משיקה מבחר מוצרים חגיגיים ופעילויות לכל המשפחה לקראת חנוכה 2022 עם השוקולדים האהובים בגרסא מוגדלת. ויש גם חנוכיית שוקולד
שיתוף

תוכן עניינים

בין הררי הסופגניות והלביבות יש עוד מסורת אחת שלא שוברים. לקראת חג חנוכה 2022 משיקה קינדר מבית פררו רושה מוצרים חגיגיים שמצטרפים למשפחת השוקולדים הקבועה יחד עם מגוון פעילויות לכל המשפחה לימי החג.

את המוצרים של קינדר לחנוכה 2022 מובילה חנוכייה חגיגית המורכבת מ-9 שוקולדים של קינדר בצורת נרות דולקים, אחד לכל יום של החג.

קינדר מזמינה את ההורים לפתוח במסורת חדשה ולחלק לילדים שוקולד אחד מחנוכייית השוקולד המיוחדת של קינדר בזמן הדלקת הנרות היומית ולהפוך את הרגע הזה להרבה יותר מתוק ושמח.

נס שוקולד הקינדר

אם זה לא מספיק, קינדר משיקה גם גרסאות חגיגיות למוצריה המוכרים כמו אצבעות השוקולד המיתולוגיות באריזה חגיגית וגדולה במיוחד באורך חצי מטר במהדורה מיוחדת ומקושטת לחנוכה עם סביבונים ונרות החג שתספיק לכם לכל ימי החג.

ביצת הפתעה מקסי ענקית של קינדר לחנוכה
ביצת הפתעה מקסי ענקית של קינדר לחנוכה | צילום: פררו

גם ביצת ההפתעה האהובה של קינדר מושקת לקראת החג בגרסת מקסי גדולה במיוחד עם קישוטים ברוח חנוכה.

את המוצרים לחג מלווה פעילות לכל המשפחה הקוראת להורים ולילדים להאיר יחד את חג החנוכה במתחם פעילויות אינטראקטיבי אונליין בשם "חנוקידס" בוא יוצעו במשך שמונת ימי החג מגוון פעילויות כמו הדרכה להכנת סביבות מנייר, דפי צביעה חגיגיים ומתכונים קלים להכנה לחנוכה. לכניסה למתחם לחצו כאן.

בחודש שעבר השיקו בקינדר לראשונה בישראל את קינדר קארדס, עוגייה פריכה עם שכבה כפולה של וופל קריספי ובמילוי עשיר של קרם חלב וקרם קקאו.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס