פטריית כמהין בשווי 118 אלף דולר
קרדיט תמונה – REUTERS

שיא חדש: שף מישלן רכש פטריית כמהין ב-118 אלף דולר

מחירה של פטריית כמהין לבנה הגיע השנה לשיאים חדשים כששף איטלקי עטור כוכבי מישלן שילם על אחת לא פחות מ-118 אלף דולר במסגרת מכירה פומבית
שיתוף

תוכן עניינים

פטריית כמהין ענקית במשקל של כ-900 גרם נמכרה לשף המישלן האיטלקי אומברטו בומבנה, בעליה של מסעדת "Otto e Mezzo" שבהונג קונג במחיר מנקר עיניים של כ-118,000 דולר.

עוד טעימה: נחשף מדריך מישלן דובאי לשנת 2022

המכירה התרחשה במסגרת מכירה פומבית בטירת גרינצנו קאבור שבחבל פיימונטה באיטליה, בזמן פסטיבל פטריות הכמהין הלבנות הבינלאומי השנתי. הצעות

פטריית כמהין לבנה בשווי 118 אלף דולר

הפטרייה המדוברת היא פטריית כמהין לבנה, מחומרי הגלם היקרים בעולם מאחר. מחירה הגבוה נובע מכך שהדרך היחידה להשיגה הוא על ידי חיפוש אקטיבי ביערות באזורים מסוימים באירופה סמוך לשורשי עצים ומתחת לאדמה בעזרת כלבים או חזירים מאומנים. זאת לעומת פטריות הכמהין השחורות אותן ניתן לגדל בחממות.

מוקדם יותר השנה דיווח ה"ניו-יורק פוסט" כי מחירן של הכמהין הלבנות הגיע לשיא של כל הזמנים עם מחיר של יותר מ-9,000 דולר לקילו. זאת בעקבות קיץ חם ויבש במיוחד באיטליה ובעיות בשרשרת האספקה העולמית בעקבות מגפת הקורונה.

עונת הקציר של פטריות הכמהין הלבנות היא קצרה במיוחד ונמשכת בין אוקטובר לדצמבר בכל שנה.

עוד טעימה: איך שוטפים פטריות בצורה הנכונה לפני הבישול

פסטיבל פטריות הכמהין הלבנות מושך כמאה אלף מבקרים מכל רחבי העולם בכל שנה בדצמבר. ביריד שבפסטיבל אפשר לקנות, למכור או פשוט לצפות ולהריח את המעדן היקר והנדיר.

המחיר הגבוה של פטריית הכמהין הספציפית הזו הושפע בין השאר מהעובדה שהמכירה הפומבית העבירה רווחים לעמותת הצדקה "Mother's Choice" בהונג קונג, המסייעת ליתומים ולבנות נוער בהריון ועל פי המארגנים, במהלך היריד כולו גויסו יותר מ-780 אלף דולר.

למרות זאת, זו לא היתה הפטריה הגדולה ביותר שנצפתה אי פעם בפסטיבל.

בשנת 2007, פטריית כמהין לבנה במשקל קילו וחצי נמכרה במכירה פומבית ב-474 אלף דולר לבעל קזינו ידוע ממקאו. בשנת 2014 נמכרה פטריית כמהין שחורה במשקל 1.9 קילו בסכום זעום של 88 אלף דולרים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס