פפסי ניטרו מועשר חנקן
קרדיט תמונה – פפסי/יח"צ

קרם קולה: פפסי ניטרו מועשר חנקן מגיע למקררים

פפסי מכריזה על משקה מוגז חדש במסגרת גל השקות של טעמים מיוחדים - פפסי ניטרו מועשר בחנקן שיעניק למשקה מרקם קרמי וחלק עם קצף סמיך ומפנק
שיתוף

תוכן עניינים

פפסי ניטרו? היריבות בין קוקה קולה ופפסי היא יריבות רבת שנים, נדמה שמאז ותמיד הן השחקניות העיקריות בשוק המשקאות המוגזים. בשנת 2020 קוקה קולה מחזיקה בארה"ב נתח שוק של כ-45% ופפסי עם 25%.

בחודש האחרון המלחמה בין החברות הגיעה לשיא עם השקה של משקאות חדשניים במהדורה מוגבלת. הייתה זו קוקה קולה הראשונה כשהשיקה משקה מסתורי שעורר שיח רב ברשת – קולה בטעם חלל.

פפסי ניטרו – הקולה של הדור הבא?

כעת, פפסי מגיבה עם השקה מפתיעה משלה ומציגה את Nitro Pepsi – פפסי קלאסי מועשר בחנקן. ייתכן ונתקלתם בשימוש בשיטה הזו בתחום הקפה עם קפה ניטרו בחליטה קרה שנמזג מברז בירה והפך פופולרי בשנים האחרונות בקרב חובבי הקפה.

זו למעשה הפעם הראשונה שפפסי משנה את הרכב הגז במשקה שלה. לדברי החברה, השימוש בחנקן במשקה יוצר מרקם חלק וקרמי יותר ונעים יותר לשתייה עם שכבת קצף סמיכה.

עוד טעימה: פאנטה משיקה טעמים חדשים ומסתוריים ואתם יכולים לזכות בפרסים
פפסי משיקה את פפסי סמורס בטעמי מרשמלו ושוקולד

החדשנות מגיעה גם בפחית עצמה – החנקן ישתחרר וייכנס לפעולה רק כאשר תפתחו את הפחית בעזרת מנגנון עם פטנט בלעדי של פפסי הנמצא בתחתית הפחית.

פפסי ניטרו מועשר חנקן
פפסי ניטרו מועשר חנקן | צילום: Pepsi

קהל היעד של פפסי ניטרו הוא בעיקר אלו שלא אוהבים משקאות מוגזים בדרך כלל מאחר והגזים במשקה עדינים יחסית.

טוד קפלן, מנהל השיווק הוסיף כי "חלק מהאנשים רואים בהגזה החזקה כמחסום שלא מאפשר להם להנות מקולה קרה, פפסי ניטרו זו קפיצה ענקית לקטגוריית הקולה כולה ותגדיר אותה לשנים הבאות".

פפסי ממליצים לשתות את פפסי ניטרו קר, בכוס גבוהה וללא קש.

המשקה יגיע למדפים ברשתות בארה"ב ב-28 במרץ ויגיע בטעם קלאסי ובטעם וניל.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס