חטיף בננית וחטיף תותית במהדורה חדשה
קרדיט תמונה – יעל האן

אחוה מציגים: חטיף בננית ותותית – הקאמבק

לכבוד יום העצמאות, חברת אחוה מחזירה למדפים חטיפים מיתולוגיים ונוסטלגיים במיוחד שיימכרו לאורך כל השנה ברשתות השיווק - חטיף בננית וחטיף תותית
שיתוף

תוכן עניינים

חברת אחוה שידועה בין השאר עם טחינה אחוה המיתולוגית מפיחה חיים בצמד חטיפים וותיקים שפורטים על מיתרי הנוסטלגיה הישראלית והפכו לגילטי פלז'ר של ממש בקרב חובבי ממתקים – בננית ותותית.

למי שלא מכיר את פיסת ההיסטוריה הקולינרית, נספר כי מדובר בחטיף העשוי מקציפת ג'לי במרקם מרשמלואי רך בטעמי בננה או תות ובציפוי בטעם שוקולד. בננית ותותית יוצרו עוד לפני הקמת מדינת ישראל במפעל אחוה ששכן בדרום תל אביב.

חטיף בננית ותותית – הקאמבק

במסגרת ההשקה המחודשת עיצבו באחוה אריזות חדשות ומעודכנות לבננית ותותית והציגו מתכון חדש ומשופר שנשאר נאמן למקור.

בשלב הראשון ישווקו מארזים של 18 יחידות בשני הטעמים שצפויים להימכר ברשתות שיווק מובחרות לאורך כל השנה במחיר של כ-20 ש"ח. חטיף בננית כמו גם חטיף תותית הם כשרים פרווה בהשגחת בד"ץ.

אריזת חטיף בננית ותותית
אריזת חטיף בננית ותותית (צילום: יעל האן)

חברת אחוה הוקמה כבר בשנת 1929 בסמטת בית הבד בדרום תל אביב ומתמקדת מאז בייצור טחינה גולמית וחלווה. בנוסף משווקים בחברה עוגות, מוצרי מאפה, תרכיזי סירופ לשתייה וממתקים שונים.

בננית ותותית | מחיר: כ-20 ש"ח לאריזה של 18 יחידות. | להשיג ברשתות השיווק והחנויות המובחרות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס